Kolce na buty to popularne określnie na raki i raczki turystyczne. Bardzo często pytacie nas jakie raczki wybrać. Przedstawię dzisiaj kilka najciekawszych modeli z oferty Skalnika, które dostosowane są do różnych typów aktywności. Do wytypowania najciekawszych propozycji wykorzystam także opinie klientów, które zamieszczane są na Skalnik.pl
Na początek należy sobie odpowiedzieć do czego taki produkt jest nam potrzebny. Jeżeli twoim problem są ośnieżone i zalodzone chodniki wybierz najprostsze raczki turystyczne, gdzie funkcję antypoślizgową pełni łańcuszek i połączone z nim niewielkie kolce. Ten produkt doskonale sprawdzi się też w większości przypadków, kiedy zamierzysz odbyć nieskomplikowaną wycieczkę górską, a spodziewasz się że szlak może być zalodzony. Jeżeli planujesz amatorsko biegać po górach zimą, również najlepsze będą raczki ale lepiej wybrać wersję odchudzoną, najczęściej oznaczaną jako „light” lub „lite”. Cieńsze silikonowe mocowanie oraz lżejszy łańcuszek pozwalają zaoferować produkt lżejszy o ok. 300 gramów niż standardowe rozwiązanie. Raczki mają tą dodatkową zaletę, że można założyć je na praktycznie każde buty trekkingowe i nie będą spadać.
Jeżeli masz w planach poważniejszą wyprawę, gdzie spotkasz lód na stromych zejściach i podejściach konieczne będzie użycie raków. Tutaj mamy więcej opcji do wyboru. Możemy wybrać raki stalowe – solidne i wytrzymałe lub aluminiowe lekkie i znacznie droższe. Dodatkowo trzeba będzie wybrać sposób mocowania do buta. Z uwagi na system mocowania raki dzielą się na:
Bardziej szczegółowe informacje o rakach i raczkach oraz różnicach pomiędzy nimi znajdziesz na naszym blogu pod pod tym linkiem.
Dzisiaj zaprezentuję jedynie trzy, moim zdaniem, najlepsze produkty z oferty Skalnika. Po jednym z każdej grupy. Typując wezmę pod uwagę poziom sprzedaży oraz opinie jakie wystawiliście tym produktom.
W ofercie mamy cztery modele od wiodących światowych producentów. Są to raczki Veriga Mount Track MT, CAMP Icemaster, Climbing Technology Ice traction i VI.6+ Pro Traxion. Różnice pomiędzy nimi są nieznaczne. Moim zdaniem najlepiej wypadają raczki Pro Traxion. Łączą w sobie wszystkie zalety konkurentów. Mają najlepszy łańcuszek, najlepszą stal i najlepsze, twarde opakowanie. Dodatkowo są najtańsze z całej czwórki. Doceniają je klienci Skalnika. Jest to najlepiej sprzedający się model raczków turystycznych i ma najlepsze opinie . Mają średnią opinię 5 gwiazdek z dwudziestu komentarzy klientów świadczą, że to sprawdzony produkt.
Jest to stosunkowo młoda kategoria produktów. Masowo pojawiły się na rynku dopiero zimą 2018 roku. Są to znacząco odchudzone wersje „zwykłych” raczków. Kiedy normalne ważą około 500 g wersje odchudzone tylko 300 g. Dzięki temu lepiej nadają się do zimowych biegów górskich, ale też do używania w mieście, gdzie większość czasu spędzą i tak w plecaku lub torebce, a nie na butach. W ofercie mamy tylko dwa modele z marek CAMP i VI.6+. Produkty są do siebie bardzo podobne ale ponownie zwyciężą VI.6+ za lepszą stal i niższą cenę. Wasza ocena tego produktu to 5 gwiazdek z 19 opinii.
Jeżeli jednak chcesz zacząć przygodę z nieco bardziej zaawansowaną turystyką górską, będziesz potrzebował prawdziwych raków. Oczywiście na początek najlepsze będą stalowe raki koszykowe. Oferujemy pełny przekrój tego typu produktów od najlepszych światowych producentów. Najczęściej wybierane przez was modele to CAMP Stalker i Climbing Technology Nuptse Evo Flex. Bardzo trudno tu wytypować zwycięzcę, oba modele są tak samo godne polecenia. Nieznacznie lepsze opinie daliście modelowi Nuptse Evo Flex – 5 gwiazdek z trzynastu opinii i to one zostają ostatnim dzisiejszym zwycięzcą.
Mam nadzieję, że mój tekst był dla was pomocny i teraz łatwiej wybierzecie swoje pierwsze kolce na buty. Pamiętajcie też, że Skalnik oferuje największy w Polsce wybór tego typu produktów, zawsze staramy się mieć na nie najniższe ceny i pełną dostępność przez cały sezon zimowy. Dlatego wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zajrzyjcie też do naszego działu Wyprzedaż, gdzie zawsze mamy raki i raczki z rabatami sięgającymi nawet 40%.
Więcej o raczkach turystycznych dowiesz się z filmu na You Tube Skalnika.