Śpiwory Naturehike
Śpiwór Naturehike
Branża

Śpiwory Naturehike

Redakcja skalnik.pl / 26 grudnia 2023

Ciepła noc w namiocie niezależnie od temperatury na zewnątrz? W szerokiej ofercie Naturehike znajdziesz śpiwory na każdą porę roku. Poznaj śpiwory puchowe i syntetyczne tej marki.

Marka Naturehike jest już dobrze znana polskim turystom. Połączenie praktycznego sprzętu dobrej jakości z niewygórowaną ceną zaskarbiło sobie sympatię wielu osób. W ofercie tej marki znajduje się również sporo śpiworów. Nic więc dziwnego, że „śpiwór Naturehike opinie” to hasło często wpisywane w wyszukiwarce przez żądnych wiedzy turystów. Aby pomóc osobom szukającym odpowiedniego śpiwora Naturehike dla siebie, wybrałam najlepsze modele tej marki w podziale na syntetyczne i puchowe.

Śpiwory Naturehike
Śpiwory Naturehike sprawdzą się zarówno latem, jak i zimą (fot. Naturehike)

Śpiwory syntetyczne Naturehike


Główną zaletą śpiworów z syntetycznym wypełnieniem jest ich odporność na wilgoć. Śpiwór syntetyczny, nawet jeśli nieco zamoknie, nadal będzie cię grzał. Tego typu śpiwory szybko również wysychają. W ofercie Naturehike znajdziesz modele na każdą porę roku, zarówno na ciepłą czerwcową noc, jak i na zimowy biwak na szlaku.

Śpiwory syntetyczne z serii M

Śpiwory syntetyczne Naturehike z serii M są uszyte z poliestru zapewniającego oddychalność na optymalnym poziomie. W środku umieszczono specjalnie przygotowaną bawełnę „washed cotton”. Została ona już wyprana, dzięki czemu jest miękka i nie kurczy się.

Wewnątrz śpiwora znajdziesz syntetyczne wypełnienie. O ilości wypełnienia informuje cię liczba w nazwie modelu. Śpiwór Naturehike M180 posiada tylko 180 g wypełnienia na m² i jest przeznaczony na późną wiosnę lub lato. Temperatura komfortu tego śpiwora wynosi 12 stopni Celsjusza. Śpiwór M300 przy temperaturze komfortu 6 °C sprawdzi się już natomiast jako śpiwór trzysezonowy. Zaprojektowany przez Naturehike śpiwór M400 posłuży z kolei na przełomie zimy i wiosny (jego temperatura komfortu wynosi 1°C).

Śpiwory syntetyczne Naturehike
Śpiwory syntetyczne ochronią przed zimnem nawet w razie zawilgocenia (fot. Naturehike)

Te śpiwory Naturehike posiadają dwukierunkowe zamki. Możesz je całkowicie rozpiąć i przykryć się nimi jak kołdrą. Istnieje również możliwość połączenia razem dwóch śpiworów. W takim przypadku należy jedynie pamiętać, aby zakupić lewy oraz prawy śpiwór Naturehike.

Odporne na wilgoć śpiwory syntetyczne z serii U

Jeżeli zależy ci na zwiększonej ochronie przed wilgocią (kiedy na przykład wybierasz się na trekking do deszczowej Szkocji lub Skandynawii), zwróć uwagę na zaprojektowane przez Naturehike śpiwory z serii U. Są one uszyte z poliestrowej tkaniny z dodatkowym wodoodpornym wykończeniem.

W środku znajdziesz wypełnienie z włókien Hollow Cotton. Charakteryzują się one wysoką sprężystością, dzięki czemu są lekkie i dobrze izolują od zimna.

Naturehike wyposażył te śpiwory w liczne praktyczne detale. Ściągacz w kapturze pozwala dopasować go dokładnie do kształtu swojej głowy. Specjalna taśma zapobiega natomiast przycinaniu materiału przez zamek.

Dwuosobowy śpiwór syntetyczny Naturehike

Dwuosobowy śpiwór Naturehike to ciekawa propozycja dla osób szukających modelu na letni kemping lub do używania wewnątrz (na przykład w trakcie noclegu w schronisku). Poliestrowa tkanina Pongee jest odporna na przetarcia, a ocieplenie z naturalnej bawełny dobrze akumuluje ciepło i jest przyjazne dla skóry.

Dołączone dwie poduszki poprawiają komfort snu, a podszewka ze szczotkowanej bawełny miękko otula w nocy. Te śpiwory wyróżniają się również ciekawymi wzorami, np. w niedźwiedzie polarne.

Śpiwór syntetyczny dziecięcy Cotton Kids

Najmłodsi wędrowcy również potrzebują ciepłego okrycia, aby czerpać radość z outdoorowych przygód. Naturehike małym odkrywcom proponuje śpiwór Cotton Kids uszyty z poliestrowej tkaniny odpornej na wilgoć Pongee oraz przyjemnej dla skóry bawełnianej podszewki.

Śpiwory syntetyczne Cotton Kids przeznaczone są dla dzieci do 160 cm wzrostu. Te śpiwory są oddychające, a rozszerzana ku górze konstrukcja otula ciało bez uczucia skrępowania. Dzięki dopięciu w obrębie stóp śpiwór można nieco wydłużyć. Regulowany kaptur zapewnia ciepło w nocy, a specjalny suwak umożliwia obsługę śpiwora od wewnątrz bez konieczności wyjmowania rąk.

Na późną wiosnę i lato Naturehike oferuje śpiwór dla dzieci C180. Wśród śpiworów marki znajdziesz również cieplejszą wersję C300.

Śpiwór dziecięcy Natrehike
Śpiwory Cotton Kids przeznaczone są dla najmłodszych turystów (fot. Naturehike)

Natura górą – śpiwory puchowe Naturehike

Śpiwory syntetyczne są coraz lepsze, ale jeśli zależy ci na jak najlepszym połączeniu lekkości i izolacji cieplnej, to śpiwory puchowe nie mają sobie równych. Wypełnienie z puchu bardzo dobrze chroni od zimna. Należy jedynie pamiętać, że gorzej radzi sobie ono z wilgocią. Wędrując ze śpiworem puchowym, musisz więc szczególnie zadbać o ochronę rzeczy przed deszczem.

Jakie śpiwory puchowe proponuje Naturehike?

Śpiwór puchowy Naturehike
Śpiwór puchowy jest lekki i świetnie izoluje od zimna (fot. Naturehike)

Śpiwory puchowe Naturehike z serii ULG Mummy

Te śpiwory puchowe posiadają wypełnienie z wysokiej jakości puchu gęsiego o sprężystości 800 cui oraz anatomiczny kształt mumii. Dzięki temu śpiwór Naturehike waży mniej. Taki kształt ogranicza również straty ciepła.

Ciekawym pomysłem jest kształt komór puchowych. Na dole śpiwora znajdziesz komory poziome, natomiast na górze pionowe. Zapewnia to jeszcze lepszą termikę tym częściom tułowia, które są szczególnie wrażliwe na zimno.

Śpiwory Naturehike ULG Mummy są wyposażone również w inne detale zmniejszające utratę ciepła. Zamek skrócono do ¾ długości, co tworzy komorę na stopy, które są zwykle mocno narażone na wyziębienie. Na wysokości górnej części klatki piersiowej znajdziesz natomiast dodatkowy kołnierz z puchem, który zatrzymuje ogrzane powietrze w śpiworze.

Na jaką temperaturę nadają się śpiwory puchowe ULG Mummy? Mogą one zapewnić ciepło nawet podczas bardzo zimnych nocy. Śpiwór Naturehike ULG Mummy 400 ma temperaturę komfortu wynoszącą -4°C. Natomiast ULG Mummy 1000 zapewni ciepło nawet przy temperaturze -15 stopni.

Śpiwór puchowy na lato Fireworks

Śpiwór Naturehike wypełniony puchem sprawdzi się jednak nie tylko w zimne noce. Model Fireworks 247G z puchem gęsim przeznaczony jest na letnie oraz późnowiosenne noce. Jego temperatura komfortu to 9°C.

Ten zaprojektowany przez Naturehike śpiwór otula ciało bez krępowania ruchów. Na zewnątrz znajdziesz odporny na wilgoć i trwały nylon chroniący ciebie i puch. Co ciekawe, Naturehike sprzedaje ten śpiwór puchowy z dwoma workami. Jeden to worek kompresujący, który zabierzesz na wyprawę. Drugi, większy, służy natomiast do dłuższego przechowywania śpiwora w domu.

Śpiwory Naturehike hybrydowe – kiedy nie możesz się zdecydować

Śpiwór puchowy? Śpiwór syntetyczny? Nie wiesz, który wybrać? Naturehike oferuje również śpiwór hybrydowy RM80, który zawiera wypełnienie puchowo-bawełniane. Na górze śpiwora znajdziesz puch kaczy o sprężystości 670 cui dający maksimum ciepła. Na dole umieszczono natomiast lekką i mniej podatną na wilgoć ocieplinę bawełnianą.

Dodatkową ochronę przed wodą zapewnia nylonowa powłoka z wykończeniem hydrofobowym. Kumulację ciepła poprawia natomiast lekkie zwężenie śpiwora przy stopach.

Śpiwór Naturehike RM80 można również rozsunąć całkowicie i używać jako kołdry.

Co ciekawe, zaprojektowany przez Naturehike śpiwór jest też dostępny w wersji L przeznaczonej dla wyższych osób.

Puchowe, syntetyczne, na lato, na zimę, do schroniska, na kemping – oferta śpiworów Naturehike jest bardzo szeroka, więc każdy turysta znajdzie w niej coś dla siebie. Jeśli używasz już śpiworów tej marki, daj znać, który śpiwór Naturehike towarzyszy tobie na wyprawach i jak go oceniasz.

Katarzyna Hałupka

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.